Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN
     

 Seidelovský vlak vyráží za historickými pohledy na Prachaticko 

Datum vydání: 30. 9. 2020

V sobotu 3. října České dráhy ve spolupráci se světoznámým Museem Fotoateliér Seidel vypraví tradiční Seidelovský vlak. Tentokrát se vydá na Prachaticko po stopách historie pohraničního opevnění.

Oblíbený tradiční Seidelovský vlak se vydá na netradiční železniční výpravu po stopách minulosti Prachaticka. Během jediného dne mohou návštěvníci poodhrnout oponu minulosti a zažít změnu dlouhých desetiletí prostřednictvím tematických historických fotografií a poutavého výkladu odborníka z Musea Fotografický Ateliér Seidel z Českého Krumlova, po stopách pohraničního opevnění.

Během komentované zážitkové jízdy za příběhy minulosti mohou cestující prostřednictvím historických fotografií porovnávat změny krajiny za uplynulá desetiletí. V rámci poznávacího programu cestující také čeká několik zajímavých zastavení. Návštěvníci se můžou těšit na průzkum a prohlídku pohraničního opevnění, tzv. ŘOPíků, spojené s odbornou přednáškou. Dále navštíví Muzeum Československého opevnění a vydají se národním parkem směrem na obec Dobrou.

Odjezd vlaku z Českých Budějovic je v 7.35 hod., návrat večer v 18.22 hod. Pro nástup a výstup cestujících vlak zastaví i v Číčenicích (odjezd 8.25 hod.; návrat večer v 17.31 hod.) a v Prachaticích (odjezd v 9:31; návrat večer v 16:28 hod.). Vlak bude veden historickým motorovým vozidly M262 spolu s přívěsným vozem Balm.

Návštěvníky prosíme, aby po celou dobu jízdy historickým vlakem měli zakryté dýchací cesty.

Celodenní jízdné

Základní jízdné je 350 Kč, děti do 6 let zdarma (bez nároku na místo k sezení) V ceně je zahrnuto malé občerstvení po nástupu a příspěvek muzeu čs. opevnění na Soumarském Mostě.

Rezervace

Telefon: 702 298 109, e-mail: hofbauerova@gr.cd.cz nebo kosmata@gr.cd.cz

Další informace:

www.cd.cz/jiznicechy

www.seidel.cz

Ing. Gabriela Novotná

regionální tisková mluvčí ČD

zdroj: České dráhy

Objekty

Dokumenty

Příslušné akce

  • so 3.10.2020 7:25 - 17:00
Seidelův vlak
Prachatice (Prachatice), Soumarský Most (Volary), Český Krumlov (Český Krumlov), Číčenice (Číčenice), České Budějovice - Vlakové nádraží (České Budějovice), Volary (Volary)