Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN
     

 Podzimní koncerty Večerů S se ponesou ve znamení křtů a novinek 

Datum vydání: 24. 9. 2019

České Budějovice (16. 9. 2019) - Třetí ročník koncertních cyklů Večery S zahajují v září svoji druhou letošní polovinu. Stane se tak opět v Divadle U Kapličky na Husově třídě v Českých Budějovicích.

Podzimní Večery S pod patronací Pavla Zajíce budou plné překvapení a novinek. Pavlína Jíšová pokřtí v září svoji novou desku, novinkové CD pokřtí v říjnu také skupina Spolektiv. V listopadu představí divákům svoji knihu Standa Kahuda a prosincové Večery S rozezní speciálně sestavený program dámských hlasů.

Večery S jsou prostorem pro kapely a písničkáře pocházející z jihu Čech, případně ty, kteří mají k jižním Čechám nějakou osobní rodinnou vazbu a podzimní dramaturgie to opět potvrzuje.

Zářijové Večery S

Jihočeská písničkářka Pavlína Jíšová vydává v letošním roce své desáté novinkové album. 20. září 2019 budou Večery S patřit tedy křtu tohoto alba, které nese název Neznámé a Pavlína Jíšová se představí v sólovém pořadu s názvem „Písničky s kytarou“. Sekundovat jí bude písničkář René Souček a ve vlastním setu také českobudějovická skupina Drc. Pavlína Jíšová má na svém kontě 9 sólových alb. Její repertoár skýtá téměř 200 původních českých písní. Její hlas je možné slyšet na více než sedmdesáti albech české produkce, na kterých spolupracuje s různými muzikanty.

Celý koncert se ponese v duchu podpory Hospice sv. Veroniky v Českých Budějovicích.

Říjnové Večery S

Po třech letech vydává skupina Spolektiv své třetí řadové album s názvem Vyřiďte doma. V Divadle U Kapličky kapela představí svůj první koncertní křest této hudební novinky. V písních znějících folkově, rockově i jazzově, v písních s kapkou šansonu, lyriky i expresivity, se objeví i různá překvapení a představí se v nich i milí hosté.

Listopadové Večery S

Svérázného písničkáře a držitele celostátní Porty Standu Kahudu už návštěvníci Večerů S jednou zažili. A s velkým ohlasem. Tentokrát bude součástí jeho vystoupení i představení knižní novinky.

Dalším účinkujícím večera bude Jan Ptáček, známější spíše jako Pták Lajf. Tuto dvojdomost chápe jako ozdravný projekt člověka, jemuž se daří nacházet sám sebe v hudebním světě. „Pokud vyrazíte na tento akustický koncert, nečekejte písničkáře alá furt to samý. Každej song má jinou náladu, jinou dynamiku a svůj výraz," komentuje svůj styl hraní Pták Lajf.

Stránící jsou spojováni spíše s Krušnými horami, než s jihočeskými luhy a háji. Přesto tady mají, alespoň jejich část, Veronika Stráníková, své kořeny v Táboře. V listopadu očekáváme v Divadle U Kapličky Luboše Stráníka s novou podobou tohoto hudebního sdružení.

Prosincové Večery S

Katka Hajná je začínající písničkářka, která zaujala pořadatele Večerů S na letošním jihočeském kole Porty. Skupina MiMoBa-nd funguje od října 2018 a je postavena na barevném ženském vokálu zkušených muzikantek Míši Hrabětové (zpěv, housle), Moniky Vodičkové (zpěv) a Barbary Štrejnové (zpěv, klavír). V jejich repertoáru najdete písně autorské i převzaté. „Hudba je pro nás emoční, psychickou a duchovní nezbytností. Nabízí klid, radost, posvátnost a příležitost v sobě objevit to nejpodstatnější," popisuje Monika Vodičková.

O závěr se pak postará Voces Gaudi, ženský pěvecký sbor, který vznikl na jaře 2016 a vede ho Šárka Kodýmová. Dvacet krásných žen, které (jak název napovídá) zpívají s radostí. V repertoáru mají skladby starých mistrů až po současné autory, úpravy lidovek a občas zabrousí i do slavných muzikálů.

Objekty

Příslušné akce

  • pá 13.12.2019 19:00
Večery S - Dámský večer: Mimoband, Katka Hajná, Voces Gaudi
Divadlo U Kapličky (České Budějovice)
  • pá 15.11.2019
Večery S 2019 - Pták Lajf, S. Kahuda, Stráníci
Divadlo U Kapličky (České Budějovice)
  • pá 11.10.2019 19:00
Večery S - Spolektiv, křest alba Vyřiďte doma
Divadlo U Kapličky (České Budějovice)
  • pá 20.9.2019 19:00
Večery S - Pavlína Jíšová, René Souček, Drc
Divadlo U Kapličky (České Budějovice)