Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN
     

 Země orchidejí Petra Fialy v českobudějovické Galerii Hrozen 

Datum vydání: 5. 9. 2019

Českobudějovická Galerie Hrozen zve od 17. září 2019 na výstavu grafiky a malby Petra Fialy pod názvem V zemi orchidejí.

Ak. malíř Petr Fiala (nar. 1969) je absolventem Akademie výtvarných umění v Praze; studoval v ateliérech grafiky a malby. Působí jako odborný asistent a garant kamenotisku v grafických dílnách na pražské AVU.

Ve volné tvorbě se věnuje grafice a malbě. V grafice začínal leptem, akvatintou, suchou jehlou a barevným linorytem. Poslední dvě desetiletí se věnuje kamenotisku (litografii), a své grafiky také sám tiskne. V malbě používá výlučně techniku akrylu. Je malířem přírody, fascinován krajinomalbou. Dalším významným tématem autora jsou květiny a zvířata, tyto motivy ve svých obrazech a grafikách často využívá jako alegorické symboly k vyjádření střetu přírodního světa s civilizační realitou současnosti.

Petr Fiala uspořádal na čtyřicet samostatných výstav. Jeho tvorba je zastoupena v muzeích i v soukromých sbírkách doma i v zahraničí. Od roku 2017 je členem Svazu českých umělců grafiků Hollar. Petr Fiala je českobudějovickým rodákem a výstava v Galerii Hrozen je uspořádána u příležitosti autorových 50. narozenin. Jak samotný název výstavy napovídá, hlavním tématem výstavy bude příroda: orchideje, strelicie, magnólie, bromélie, ptáci, zvířata, krajiny, a možná i některá z malířových utopických měst….

Galerie Hrozen do svého programu pravidelně zařazuje výstavy výrazných, původně jihočeských autorů, jejichž tvorba se významně prosazuje v rámci současných tendencí i tradic. Věřím, že výstava Petra Fialy V zemi orchidejí se i v Českých Budějovicích setká s příznivým ohlasem,“ zve majitel Galerie Hrozen grafik Václav Johanus.

Zdroj: Galerie Hrozen

Objekty

Příslušné akce

  • út 17.9.2019 - st 9.10.2019
Země orchidejí Petra Fialy
Galerie Hrozen (České Budějovice)