Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN
     
Hlavní stránka » Českobudějovické pivo

 Českobudějovické pivo 

České Budějovice jsou proslulé pivovarnictvím a proto často nazývány městem piva. Počátky výroby piva můžeme hledat v roce 1265, kdy bylo městu uděleno právo várečné.

Milovníci zlatavého moku by rozhodně měli ochutnat vyhlášené budějovické značky piv místních pivovarů.

Logo Budějovický Budvar.Budějovický Budvar

Budějovický Budvar se začal stavět v roce 1894. První várku desetistupňového piva mohli budějovičtí ochutnat již za rok na vánočních trzích. Od té doby se sortiment hodně rozšířil. Vlajkovými produkty jsou světlý a tmavý ležák Budweiser Budvar. Klidnými vás nenechá ani výčepní pivo Budějovický Budvar či speciální silný Bud. Fajnšmekři ocení i kroužkovaný ležák a kvasnicové pivo. Myšleno je i na řidiče s nealkoholickým Budweiser Budvarem. Od roku 2007 najdete v portfoliu tohoto pivovaru i značku Pardál.

Logo Pivovaru SamsonPivovar Samson

Neméně proslulý je i pivovar Samson. Jeho založení se datuje do roku 1795. V současné nabídce najdete piva lahodné vůně a nezaměnitelné chuti. Osvěží i zahřeje světlá výčepní desítka Samson. K masovým pokrmům si objednejte světlý ležák jedenáctku. Náročnější milovníci piva jistě ocení dvanáctistupňový světlý ležák. Vysoku hořkost s medovým nádechem objevíte v tmavé dvanáctce. Pivo Dianello je zase hluboce prokvašené. Kdo si chce zachovat čistou hlavu, sáhne po nealkoholickém Pitu. Samson s ovocnými příchutěmi citronu a grapefruitu poskytuje to pravé přírodní osvěžení.

Minipivovary:

Mapa